T

SŁOWNIK REKLAMOWY "T"

Ars Nominem, słownik reklamy, słownik reklamowy, reklama
TAMPONDRUK, popularna technika nadruku, która może być używana do nadruku prawie wszystkich powierzchni i kształtów. Nadruk jest najpierw nanoszony na metalową płytkę. Następnie jest przenoszony na przedmiot przy użyciu tamponu (guma silikonowa). Różne kształty tamponów pozwalają drukować na bardzo różnych powierzchniach. Na większości przedmiotów można drukować jeden lub więcej kolorów. Większość artykułów z oferty Ars Nominem, wykonanych z materiałów syntetycznych, jest drukowanych w technice tamponowej. Szybki i ekonomiczny tampondruk jest najbardziej popularną techniką zdobienia. Znajduje zastosowanie przy znakowaniu przedmiotów plastikowych i metalowych (bez gwarancji trwałości nadruków na metalu).

TECZKA REKLAMOWA, to rodzaj papierowego opakowania na dokumenty. Teczka reklamowa ma zazwyczaj format A4, niemniej jednak na życzenie Klientów drukowany jest każdy format. Teczki reklamowe drukowane są na różnych dostępnych na rynku papierach (zazwyczaj twardych kartonach), w zależności od budżetu Klienta teczki reklamowe mogą przybierać różne dodatki drukarskie takie jak: lakier UV, folia matowa/błyszcząca, dodatkowe zapięcia, miejsce na CD itp. Teczka reklamowa zazwyczaj drukowana jest w ilości 500 lub 1000szt, standardowo ma 2 skrzydełka i jest zadrukowana jednostronnie oraz ma miejsce na wsunięcie wizytówki.

TABLICA REKLAMOWA, to forma reklamy zewnętrznej stawiana zazwyczaj w celach informacyjnych. Na tablicach reklamowych zazwyczaj znajduje się strzałka kierująca do reklamującego się na tablicy zakładu/sklepu/punktu usługowego. Tablice reklamowe mogą być wykonane z różnych materiałów i w różnej wielkości w zależności od potrzeb i budżetu klienta. Często tablice wykonywane są na PCV 5mm i oklejane są folią samoprzylepną z lakierem UV chroniącym przed warunkami atmosferycznymi (promienie słoneczne, silne opady).

TŁOCZENIE, to jedna z metod nadruku. Nadruk jest wytłaczany na przedmiocie poprzez matrycę. Używa się go do znakowania skóry naturalnej. Nie da się tłoczyć w kolorze. Maksymalna wielkość tłoczenia to 6 x 3cm. Nadruk termiczny jest podobny do tłoczenia - również używa się go na przedmiotach skórzanych. Różnica polega na tym, że nadruk jest wytłaczany na gorąco. Można tłoczyć w kolorze (nie da się uzyskać kolorów PANTONE, ale tylko kolory podstawowe, jak srebro, złoto, czerwony, biały, żółty lub czarny).

TRADE MARKT, to znak towarowy.

TRANSFER, to metoda nadruku polegająca na drukowaniu sitem na specjalnym papierze, przycięciu go do formatu i naniesieniu na gorąco na przedmiot. Głównie używany jest do nadruku na tekstyliach i parasolach. Transfer wykorzystywany jest także do nadruku na przedmiotach na których sitem można drukować tylko w jednym kolorze - druk wielokolorowy jest możliwy tylko transferem. Techniki transferu używa się również gdy nadruk zawiera cienkie linie, niemożliwe do wykonania sitodrukiem bezpośrednio na przedmiocie. Jest to nowoczesna technika gwarantująca nadruki wysokiej jakości.
NIE ZNALAZŁEŚ SZUKANEGO SŁOWA?
Napisz do nas - niebawem je dodamy!!!